مقالات مربوط به دیسک کمر

بیهوشی عمل دیسک کمر

بیهوشی عمل دیسک کمر
۵
(۵)

در این مقاله تهران دیسک اطلاعات جامعی، درباره انواع بیهوشی عمل دیسک کمر و مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر در اختیارتان می گذارد، تا بتواند از نگرانی های شما بیماران عزیز با داشتن اطلاعات بیشتر بکاهد.

چه نوع بیهوشی در طی عمل دیسک کمر استفاده می شود؟

جراحی ستون فقرات تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. برای انجام این کار، متخصص بیهوشی از ترکیبی از داروهای بیهوشی که مخصوص بیمار انتخاب شده است استفاده می کند. در حین عمل، خواب آرامی دارید و دردی احساس نمی کنید. متخصص بیهوشی همیشه در اتاق عمل حضور دارد. او علائم حیاتی شما را مرتب چک می کند و مطمئن می شود که بیدار نمی شوید.

 

پس از انجام مقدمات، تاریخ جراحی تعیین می شود.

یک روز قبل از عمل، متخصص بیهوشی بیمار را معاینه می کند و در مورد مراحل کار صحبت می کند. عصر قبل از عمل، یک شام سبک، یک روش پاکسازی انجام شود. خوب بخوابید و عصبی نباشید. صبح بیمارانی که قرار است عمل کنند، یک به یک به اتاق عمل می روند. پس از جا به جایی بیمار بر روی تخت و نصب کاتتر داخل وریدی، الکترودهای ECG و سنسورهای پالس اکسیمتر به بیمار، تزریق خواب داده می شود و او به خواب می رود. به محض اینکه بیمار در بیهوشی غوطه ور شد و دیگر دردی را احساس نکرد، متخصص بیهوشی اجازه ادامه آمادگی برای عمل را می دهد. جراح و دستیارانش بیمار را روی میز عمل به موقعیتی راحت برای عمل تبدیل می‌کنند و عمل شروع می شود. ( عمل دیسک کمر چقدر طول می کشد؟)
در حین عمل، متخصص بیهوشی فشار، نبض، تنفس را کنترل می کند و مدام دارو تزریق می کند تا بیمار احساس درد نکند.

پس از پایان عمل، بیمار از خواب بیدار می شود. هنگام استفاده از داروهای مدرن برای بیهوشی، ۵-۱۰ دقیقه طول می کشد تا بیمار از خواب بیدار شود. پس از بازیابی هوشیاری، تنفس مستقل، بیمار به قسمت ریکاوری منتقل می شود و در آنجا ۲ ساعت دیگر تحت نظر است. ( ریکاوری بعد از عمل دیسک کمر )

در مراقبت های بعد از عمل دیسک کمر بهتر است بدانید که ۷-۸ ساعت بعد از عمل نباید چیزی بخورید.

 

بیهوشی عمومی یا بیهوشی منطقه ای، کدام بهتر است؟

این سوال را نمی توان بدون ابهام پاسخ داد. پاسخ به نوع جراحی، بیماری های همراه و ویژگی های فردی بیمار بستگی دارد.

بیشتر بدانید: ۷ سوال مهم بعد از جراحی دیسک کمر

 

بیهوشی عمل دیسک کمر

بیهوشی عمل دیسک کمر

چه کسی در حین بیهوشی از بیمار مراقبت می کند؟

در طول بیهوشی، یک متخصص بیهوشی و یک پرستار بیهوشی همیشه در کنار بیمار هستند. اینها متخصصانی هستند که سطح فشار، کارایی تنفس و حتی عمق خواب را کنترل می کنند.

آیا امکان بیدار شدن با بیهوشی عمومی وجود دارد؟

یک ترس رایج از بیدار شدن در حین جراحی وجود دارد تا همه چیزهایی که برای شما اتفاق می افتد را احساس کنید. در واقع، باامکانات پزشکی فعلی، این غیر ممکن است. متخصص بیهوشی از حسگرهای خاصی استفاده می کند که سطح عمق بیهوشی را نشان می دهد، یعنی می تواند میزان خواب عمیق فرد را ارزیابی کنیم و در صورت لزوم بیهوشی را تنظیم کند.

مقالات مرتبط: دیسک کمر چیست؟

 

بیهوشی عمل دیسک کمر

بیهوشی عمل دیسک کمر

چگونه برای بیهوشی آماده شویم؟

• برای جلوگیری از استفراغ تحت بیهوشی، حداقل شش ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید یا بنوشید. یک استثناء استفاده از آب در صورت لزوم به مقدار کم دو ساعت قبل از عمل است.
• باید از کشیدن سیگار خودداری کنید زیرا به تولید شیره معده اسیدی کمک می کند.
• جواهرات و دندان های مصنوعی نیز باید برداشته شوند.

زنان ما قبل از عمل زیبایی را به ارمغان می آورند، اما چند کار وجود دارد که نباید انجام شود:
• با ناخن های رنگ شده یا کشیده نمی توانید به عمل بروید. در طول عمل، متخصص بیهوشی با استفاده از حسگری که به صفحه ناخن متصل است، میزان اکسیژن خون را اندازه گیری می کند. در صورت وجود لاک یا ناخن کاذب، ممکن است دستگاه کار نکند و یا مقدار آن را به درستی نشان ندهد.
• آرایش منع مصرف دارد: استفاده از لوازم آرایشی همراه با داروها می تواند باعث ایجاد انواع واکنش های آلرژیک شود و تماس لوازم آرایشی با چشم در زمانی که بیمار تحت بیهوشی است می تواند باعث ورم ملتحمه شود.

کارشناسان ما در کلینیک تهران دیسک آماده مشاوره و خدمات رسانی در امر هماهنگی و رزرو نوبت از بهترین جراح دیسک کمر می باشند. در اینستاگرام مارا دنبال کنید.

خدمات مرتبط:

بهترین جراح دیسک کمر

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *