۰
(۰)

.شکستگی ستون فقرات نه تنها باعث درد و محدودیت حرکتی می شود، بلکه می تواند باعث ایجاد شرایط جدی مانند آسیب نخاع و ریشه عصبی نیز شود.  اغلب اوقات،  برخی ازشکستگی‌های مهره ممکن است نیاز به جراحی شکستگی ستون فقرات داشته. باشند تا استخوان‌ها مجدداً تنظیم شوند و فشار نخاع کاهش یابد. اگر این شکستگی ها به موقع درمان نشوند، باعث آسیب دائمی نخاع، آسیب عصبی و فلج می شوند. مجموعه فوق تخصصی تهران دیسک می تواند با تشخیص به موقع و درمان مناسب توسط بهترین پزشکان فوق تخصص با رزومه ی کاری موفق در بهترین بیمارستان ها، با پوشش دهی انواع بیمه ها، کلیه ی عمل های جراحی کمراز قبیل، جراحی شکستگی ستون فقرات را انجام دهد. برای مشاوره ی رایگان با کارشناسان تخصصی ما کافیست.با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۰۹۱۹۴۵۰۰۷۲۵ تماس بگیرید.

شکستگی ستون فقرات چیست؟

ستون فقرات انسان ساختاری است که تکیه گاه اصلی بدن را تشکیل می دهد و حرکاتی مانند ایستادن. و خم شدن. را به راحتی امکان پذیر می کند. ستون فقرات تشکیل شده. از ۳۳ استخوان به نام مهره است.که روی هم قرار گرفته اند. شکستگی‌های استخوان‌های ستون فقرات که در اثر ضربه‌های ناشی از تصادفات و جراحات یا دلایل دیگر مانند پوکی استخوان (از دست دادن استخوان) رخ می‌دهند، به عنوان شکستگی ستون فقرات شناخته می‌شوند.

علائم شکستگی ستون فقرات چیست؟

دردی که به طور ناگهانی در ناحیه کمر و پشت ایجاد می شود.و با حرکت بدتر می شود، شایع ترین علامت شکستگی ستون فقرات است. اگر استخوان شکسته طناب نخاعی و اعصاب را فشرده کند، ممکن است.علاوه بر درد، بی حسی موضعی نیز رخ دهد. اگر ریشه های عصبی یا نخاع به دلیل فشار استخوان شکسته. آسیب جدی ببینند، ممکن است.احساس، رفلکس ها، قدرت و حرکات عضلانی تحت تأثیر قرار گیرند. آسیب عصبی همچنین می تواند. منجر به مشکلاتی مانند از دست دادن. کنترل مثانه و روده شود.

علائم شکستگی ستون فقرات معمولاً عبارتند از:

 • بدترشدن.درد کمر با حرکت کمر یا گردن
 • سوزن سوزن شدن.
 • بی حسی یا ضعف در اندام ها
 • اسپاسم عضلانی
 • مشکلات روده و مثانه
 • از دست دادن. حرکت در بازوها و پاها
 • از دست دادن. هوشیاری،غش در شکستگی های شدید

انواع روش های جراحی شکستگی ستون فقرات چگونه انجام می شود؟

روش های جراحی ستون فقرات متفاوت است و نوع جراحی با توجه به نوع شکستگی تعیین می شود. در بیشتر موارد، قطعات شکسته استخوان باید.برداشته.شوند. زیرا می توانند.به نخاع و ریشه های عصبی آسیب برسانند.

روش های استاندارد که معمولا برای جراحی شکستگی ستون فقرات استفاده می شود عبارتند از:

 • فیوژن ستون فقرات

این یک روش جراحی است که برای درمان شکستگی های ناپایدار ستون فقرات انجام می شود. در همجوشی ستون فقرات، دو یا چند مهره به یک استخوان متصل می شوند.

مهره ها با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند ایمپلنت های جراحی، پیچ ها، قفس ها و پیوند استخوان به طور دائم به هم متصل می شوند. بنابراین، هدف آن ثابت نگه داشتن. ستون فقرات و کاهش شکایاتی مانند درد است.

 • ورتبروپلاستی یا کیفوپلاستی

ورتبروپلاستی یا کیفوپلاستی روش‌های جراحی هستند.که بر روی شکستگی‌های.افسردگی. ناشی از پوکی استخوان (از دست دادن.استخوان) یا تومورهای ستون فقرات انجام می‌شوند. سوزنی به نام تروکار در استخوان شکسته.در ستون فقرات قرار می گیرد. بالونی به این ناحیه فرستاده .و باد می شود تا ناحیه ریزش مهره ها گسترش یابد. و مهره به ارتفاع طبیعی خود بازگردد. سپس سیمان استخوان به بدن شکسته. مهره تزریق می شود. اگر فقط از سیمان استخوان استفاده شود به این عمل ورتبروپلاستی و در صورت استفاده از بالون به آن کیفوپلاستی می گویند.

 

انواع روش های جراحی شکستگی ستون فقرات

انواع روش های جراحی شکستگی ستون فقرات

هدف ازجراحی شکستگی ستون فقرات چیست؟

هدف ازجراحی شکستگی ستون فقرات بازگرداندن استخوان ها به حالت طبیعی و کاهش فشار روی اعصاب و نخاع است. برای این کار از ابزارهای جراحی مانند پیچ ​​جراحی، میله و قفس در حین جراحی استفاده می شود. با این حال، از آنجایی که این ناحیه بسیار حساس است.که در نزدیکی. نخاع و عروق خونی اصلی قرار دارد، جراحی .ستون. فقرات . پیچیده. است..و به دقت بالایی نیاز دارد.

خطرات جراحی شکستگی ستون فقرات کدامند؟

 • عوارض بیهوشی
 • عفونت
 • ترومبوز ورید عمقی (DVT)
 • خطرات مرتبط با ریه ها
 • آسیب عروقی (آسیب شریان-ورید)
 • آسیب به شریان اصلی بدن، مانند آئورت
 • ضعف یا فلج جزئی به دلیل آسیب عصبی یا نخاعی

پزشک چگونه شکستگی مهره ها  را تشخیص می دهد؟

هنگامی که پزشک بر اساس معاینه، تشخیص مشکوک را می دهد، مراحل تصویربرداری تجویز می شود.

با استفاده از اشعه ایکس، توموگرافی کامپیوتری (CT) و/یا MRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی)، پزشک می تواند شکستگی مهره را بررسی کند و به وضوح تشخیص دهد که چه نوع شکستگی و وسعت آن چقدر است. بر این اساس پزشک و بیمار در مورد درمان بیشتر شکستگی مهره تصمیم می گیرند. آزمایش‌های بیشتر، مانند اندازه‌گیری تراکم استخوان یا آزمایش‌های عصبی فیزیولوژیکی، اغلب ضروری است.

 

نحوه ی تشخیص پزشک

نحوه ی تشخیص پزشک

چه زمانی جراحی شکستگی ستون فقرات نیاز است؟

جراحی.شکستگی.ستون فقرات در مواردی که. بیش. از یک استخوان مهره شکسته. شده.باشد. یا آسیب عصبی قابل توجهی به دلیل فشردگی طناب نخاعی رخ دهد، مورد نیاز است. شکستگی هایی که به موقع درمان نمی شوند می توانند منجر به شرایط جدی مانند فلج شوند. علاوه بر این، مواردی که ارتفاع ستون فقرات به دلیل شکستگی کاهش می یابد، ستون فقرات ناپایدار می شود و عملکرد باربری خود را از دست می دهد، معمولاً نیاز به درمان جراحی دارد.

هزینه ی جراحی شکستگی ستون فقرات چقدراست؟

هزینه ی عمل با توجه به شرایط بیمار، انجام آزمایشات قبل و بعد، مدت زمان بستری، نیاز به پلاتین یا پروتزهای خاص مورد بررسی قرارمی گیرد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تخصصی تهران دیسک تماس بگیرید.

در تهران دیسک ما را دنبال کنید.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰