۰
(۰)
عمل جراحی ستون فقرات با پلاتین در مجموعه فوق تخصصی تهران دیسک

جراحی  ستون فقرات با پلاتین، عمل های اصلاحی هستند که توسط جراحان مغز و اعصاب انجام می شود. در مواردی مانند تومور، لغزش ستون فقرات، عفونت و غیره دچار گرفتگی یا تنگی ستون فقرات انجام می شود.  ما در مجموعه فوق تخصصی  تهران دیسک با انتخاب پزشک فوق تخصص با رزومه ی کاری موفق در بهترین بیمارستان ها، تحت پوشش کلیه بیمه ها، نگرانی ها و سوالاتی را در ذهن بیمارانی که نیاز به جراحی دارند را برطرف می کنیم. کافیست برای تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان تخصصی ما با شماره های  ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۰۹۱۹۴۵۰۰۷۲۵ تماس بگیرید.

جراحی ستون فقرات با پلاتین چگونه انجام می شود؟

در جراحی هایی که عموماً به عنوان قرار دادن پلاتین شناخته می شوند، از پیچ های آلیاژ تیتانیوم بسیار سخت استفاده می شود.

محل قرار دادن پیچ در ستون فقرات بسته به ناحیه آناتومیکی متفاوت است، اما ۱-۲ میلی متر است.

امروزه با استفاده از دستگاه های پشرفته مانند نورومانیتورینگ می توان تمام اهداف را با دقت بالا نمایش دهند. با این حال، انجام توموگرافی در شرایط استریل در حین جراحی امکان پذیر است. این سیستم ها به صورت همزمان با یکدیگر کار می کنند. تا ۱۰۰٪ ایمن قرار دادن پیچ هایی را که به دقت ۱-۲ میلی متر در حین جراحی نیاز دارند، تضمین می کند.

 

 

چه افرادی نیاز به جراحی پلاتین در کمر دارند؟

  • افرادی که دچار مشکلات جدی دیسک فیبروزی یا آسیب‌های دیسکی هستند که باعث فشار و فشرده‌سازی ریشه‌های عصبی می‌شوند.
  • افرادی که به علت آسیب دیدگی، ترافیک دیسکی یا بیماری‌های دیسکی مانند فیبرومیالژیا، اسکولیوز، استند کمری و غیره درد شدید کمری دارند.
  • افرادی که با مشکلاتی مانند آسیب‌های دیسکی یا استئوآرتریت کمری (سایر بیماری‌های مفصلی) مواجه هستند که نیاز به تثبیت ناحیه کمر دارند.

قبل از تصمیم به عمل جراحی، پزشکان معمولاً با استفاده از تاریخچه پزشکی، امتحان فیزیکی، تصاویر تشخیصی مانند اسکن MRI و CT و سایر آزمایش‌های تشخیصی، میزان شدت مشکلات را ارزیابی می‌کنند و تصمیم به نیاز به عمل جراحی می‌گیرند.

 

 

جراحی ستون فقرات با پلاتین

جراحی ستون فقرات با پلاتین

 

در چه مواردی از روش جراحی با پلاتین استفاده می شود؟

در صورت بروز نقص در سیستم ستون فقرات، درمان های غیر جراحی اعمال می شود. اگر این درمان ها فایده ای نداشته باشند یا اگر این درمان ها نمی توانند اعمال شوند، ممکن است نیاز به مداخلات جراحی باشد. زمانی که استخوان ها قادر به حمایت از یکدیگر نیستند، قرار دادن پیچ ها در ستون فقرات نیاز به حمایت دارد. هدف آن بازگرداندن ساختاری محکم به ستون فقرات است که پشتیبانی و تعادل خود را از دست داده است.

 

 

نیاز به پلاتین در جراحی ستون فقرات چگونه تشخیص داده می شود؟

برای برنامه ریزی خوب قبل از جراحی باید معاینات دقیق انجام شود. توموگرافی کامپیوتری (CT) می‌تواند شکستگی‌هایی را که قابل مشاهده نیستند، آشکار کند. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) بهترین روش برای ارزیابی نخاع و بافت‌های نرم است. آشکارسازی این آسیب های بافت نرم با ام آر آی در تعیین روش درمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

نحوه تشخیص بیمار نیازمند به جراحی پلاتین

نحوه تشخیص بیمار نیازمند به جراحی پلاتین

 

عوارض جراحی ستون فقرات  با پلاتین چیست؟

از عوارض جراحی کمر با پلاتین می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • خونریزی و عفونت جراحی
  • درد و تورم در محل عمل جراحی
  • تغییرات در حساسیت یا حرکت در ناحیه کمر
  • فشار بر ریشه‌های عصبی وبروز دردهای عصبی

 

 

آیا  وجود پلاتین در بدن مضر است؟

داشتن چنین نگرانی هایی در مورد یک جسم خارجی که برای مدت طولانی در بدن آنها باقی می ماند برای بیماران کاملاً طبیعی است. با این حال، این نگرانی ها اغلب بی اساس هستند. زیرا قبل از جراحی قرار دادن پلاتین، وضعیت سازگاری پلاتین بیماران از طریق آزمایشات مختلف ارزیابی می شود. علاوه بر این، واحد پشتیبانی که به عنوان پلاتین استفاده می شود از مواد پایه تیتانیوم تشکیل شده است که حتی اگر برای تمام عمر در بدن باقی بماند، هیچ عارضه جانبی ایجاد نخواهد کرد. این مواد برای آزمایش های MRI سازگار هستند و هیچ گونه تشخیص نادرستی را ایجاد نمی کنند.

 

 

بعد از جراحی پلاتین ستون فقرات چند روز طول می کشد تا بدن به حالت عادی برگردد؟

جراحی معمولاً ۳ تا ۴ ساعت طول می کشد. جراحی کمر با پلاتین زمانی که بر روی پشت بیمار قرار می گیرد راحت تر است. در صورت عدم بروز عوارض منفی، بیمار می تواند روز بعد بایستد. طبیعی شدن کامل حرکات ممکن است ۱ هفته طول بکشد. عملیات هایی که در آن پلاتین از جلوی ستون فقرات قرار می گیرد، دشوارتر است. از آنجایی که از کنار باز می شود و پلاتین قرار می گیرد، منطقه عملیاتی بزرگ تری وجود دارد. بهبودی طی ۴-۵ روز شروع می شود. بهبود قابل توجهی در طی ۱۰ روز مشاهده می شود.

 

 

آیا حذف پلاتین در آینده ضروری است؟

هدف از قرار دادن صفحات پلاتین روی ستون فقرات، صاف نگه داشتن ستون فقرات با کاهش بار روی ستون فقرات برای مدت معینی است. زمان لازم برای بهبودی کلی ۳-۴ ماه از تاریخ جراحی پلاتین ستون فقرات است. صاف نگه داشتن ستون فقرات برای مدت زمان مورد نظر به آن اجازه می دهد تا به ظاهر ایده آل خود برسد و لغزش بین استخوان ها را اصلاح می کند. پس از بهبودی، پلاتین ها به طور موقت بار بدنی را که به ستون فقرات وارد کرده اند آزاد می کنند. جراحی برای برداشتن پلاتین ها سخت تر و دردناک تر از جراحی هایی است که در آن قرار می گیرند. با این حال، با وجود همه چیز، نظر پزشک عمل کننده برای لزوم برداشتن پلاتین ها مهم است.

 

 

هزینه جراحی ستون فقرات با پلاتین چقدر است؟

درتمامی روش های جراحی دیسک کمر، هزینه ها به صورت تقریبی اعلام می گردد و هزینه ها بسته به شرایط بیمار و به تعداد مهره ها، پیچ و پلاک  زمان مورد نیاز بستری متفاوت است همچنین نوع بیمه می تواند در هزینه تاثیرگذار باشد.شما می توانید برای دریافت اطلاعات از تمام جزئیات هزینه عمل دیسک کمر، مشکلات احتمالی، انتخاب بیمارستان و جراح متخصص و فوق تخصص ارتوپدی یا مغز و اعصاب با ما در تماس باشید تا با ارائه ی بهترین خدمات، سلامتی دوباره را بازیابید.

جهت تماس با ما، با شماره های درج شده در سایت ارتباط بگیرید.

در تهران دیسک همراه ما باشید.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰