مقالات مربوط به دیسک کمر

درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر
۵
(۲)

جهت درمان دیسک کمر ابتدا باید علائم و مشکلات بیمار را بررسی کرد.و پس از شناسایی کردن نشانه های موجود جهت انجام نوع درمان تصمیم گیری کرد.

انواع درمان دیسک کمر

درمان غیر جراحی دیسک کمر

اکثر بیماران، درمان های غیر جراحی دیسک کمر را ترجیح می دهند. چنین درمانی ممکن است.شامل ترکیبی از استراحت، فیزیوتراپی، داروهای ضد درد یا ضد التهاب باشد. اگر درد با وجود درمان ادامه یابد، جراحی در نظر گرفته می شود. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما انواع مختلفی از درمان های موجود را برای شما توضیح می دهد.و تمام اطلاعاتی را که برای تصمیم گیری نیاز دارید.در اختیار شما قرار می دهد.

 

همجوشی ستون فقرات

رایج ترین درمان جراحی برای مشکل حاد دیسک کمر، فیوژن ستون فقرات است.که شامل برداشتن دیسک آسیب دیده و دردناک و سپس جایگزینی آن با پیوند استخوان است. با گذشت زمان، پیوند استخوان با مهره‌های بالا و پایین فضای بین بدن ترکیب می‌شود.و باعث می‌شود که دو مهره به یک استخوان تبدیل شوند. هدف از همجوشی ستون فقرات از بین بردن درد با مسدود کردن حرکت بین دو مهره و بازگرداندن فاصله مناسب بین آن ها است. بنابراین، همجوشی ستون فقرات می تواند.کمردرد مزمن را کاهش یا از بین ببرد.

 

تعویض دیسک ستون فقرات کمر با دیسک مصنوعی

جایگزینی دیسک با دیسک مصنوعی به عنوان جایگزینی برای همجوشی ستون فقرات ایجاد شده است. دیسک آسیب دیده برداشته شده.و با یک دیسک مصنوعی جایگزین می شود. وظیفه دیسک مصنوعی بازگرداندن فاصله مناسب بین مهره ها و حفظ تحرک یک دیسک سالم است. این تحرک می تواند.از انحطاط دیسک در سطح مهره های مجاور جلوگیری کند.
تحرک می تواند از انحطاط دیسک در سطح مهره های مجاور جلوگیری کند، یعنی استخوان ها به صفحات فلزی تبدیل می شوند.که ثابت ماندن طولانی مدت و پایداری دیسک در استخوان را تضمین می کند.

 

درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر

 

 

تعویض دیسک بین مهره ای با جراحی

انحراف دیسک بین مهره ای می تواند باعث کمردرد شدید، متناوب و مکرر شود.که بر کیفیت زندگی افراد تأثیر منفی می گذارد.و تحرک آنها را محدود می کند. بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری های دژنراتیو ستون فقرات قبلا بیش از یک مورد فتق بین مهره ای را تجربه کرده اند. به عنوان یک قاعده، این مشکل را نمی توان با استفاده از رادیوگرافی تشخیص داد: شناسایی دقیق ساختارهای آسیب دیده با استفاده از MRI ​​انجام می شود.

تهران دیسک گاهی اوقات بر اساس تشخیص جراح، اکیداً پروتز دیسک بین مهره ای را توصیه می کند.تا بیمار بتواند در اسرع وقت به سبک زندگی قبلی خود بازگردد.

درمان دیسک کمر با طب سنتی

یکی از روش های درمان دیسک کمر و وبهبود وضعیت.ستون فقرات درمان طب سنتی می باشد. که با استفاده از حجامت، کمپرس های سرد و گرم، داروها و جوشانده های گیاهی، ماساژ درمانی به همراه روغن های طبیعی صورت می گیرد.

 

چه زمانی جراحی دیسک کمر ضروری است؟

  • جراحی فتق زمانی در نظر گرفته.می شود.که درد مداوم باشد.
  •  عضلات ضعیف شده.
  • بی حسی رخ دهد.
  • درمان دارویی و کار با فیزیوتراپ نتایج مورد انتظار را به همراه نداشته باشد.

 

درمان چگونه انجام می شود؟

این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود و تقریباً ۲ ساعت طول می کشد. پس از ۲ ساعت پس از عمل، بیمار می تواند به طور مستقل حرکت کند.و روز بعد به منزل ترخیص می شود.

کاشت اندوپرتز دیسک بین مهره ای از طریق یک برش کوچک در ناحیه هیپوگاستریک انجام می شود. پس از برداشتن دیسک بین مهره‌ای افتادگی بین مهره‌ها (بین مهره‌ای)، اندو پروتز نصب می‌شود.

ایمپلنت نصب شده با دو صفحه تیتانیومی فیکس می شود. به این ترتیب استخوان می تواند رشد مطلوبی نسبت به پروتز داشته باشد.و بیمار نگران ضعیف شدن.ساختار نصب شده نباشد.

بین دو صفحه تیتانیومی یک هسته.کشویی پلی اتیلن وجود دارد، یک پوسته پلی اورتان که از داخل دیسک محافظت می کند.

 

درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر

درمان بعد از عمل چگونه است؟

به عنوان یک قاعده، ۲ ساعت پس از عمل، بیمار می تواند به تنهایی از بخش خارج شود تا از خواب بیدار شود. در روز اول پس از جراحی، غذای سبک مجاز است. برای جلوگیری از ترومبوز، هپارین قبل از جراحی و تا زمان ترخیص برای بیمار تجویز می شود. بیمار ۴ روز پس از عمل به منزل راهی می شود. در حدود ۶ هفته شما باید یک لباس سبک بپوشید. سپس توصیه می شود.تحت نظر یک فیزیوتراپیست مجرب برنامه توانبخشی فردی را انجام دهید. دوچرخه سواری و رانندگی پس از بهبود کامل زخم مجاز است. در صورتی که پس از رادیوگرافی مشخص شود.که ایمپلنت در موقعیت مطلوب قرار دارد، بیمار می تواند بدون ترس از عواقب به سرعت راه برود و زندگی عادی را از سر بگیرد.

مشاوره جهت بهترین جراح دیسک در مجموعه Tehrandisc.com  از طریق شماره های موجود در سایت و پیگیری اینستاگرام تهران دیسک.

مقالات مرتبط:

در زندگی بعد از عمل دیسک کمر چه چیزی در انتظار من است؟

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۲

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *