مقالات مربوط به دیسک کمر

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین
۵
(۲)

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین: خوابیدن در وضعیت نیمه نشسته با بالش گوه ای یا سایر وسایل حمایتی توصیه می شود. این به حفظ وضعیت خواب راحت و کاهش استرس روی مهره های جوش داده شده.کمک می کند. هنگامی که زمان خواب فرا می رسد، حفظ ستون فقرات در یک راستا و حمایت نیز مهم است. از خوابیدن به پهلو یا شکم خودداری کنید، زیرا این کار می تواند.باعث فشار بر پشت و گردن شود. همچنین حفظ مکانیک مناسب بدن هنگام بلند شدن و بیرون آمدن.از رختخواب و احتیاط در هنگام برداشتن یا جابجایی اجسام سنگین بسیار مهم است.

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین

آیا بعد از عمل دیسک کمر مخصوصا در صورت جایگذاری پلاتین، می‌توانم مثل قبل بخوابم؟

پاسخ: در واقع باید با احتیاط بیشتری عمل کنید. بهتر است به پشت یا پهلو بخوابید و سطح زیر بدن بیمار باید از تشک نسبتاً سفت استفاده شود. یک بالشت زیر زانو قرار دهید.و در استراحت منزل نشست.و برخواست خیلی محتاطانه باشد.

در خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر مخصوصا در صورت جایگذاری با پلاتین، باید با احتیاط عمل کرد. در این صورت چه تمهیداتی باید در نظر گرفت؟

* جواب: در این موارد بهتر است به پشت یا پهلو بخوابید و سطح زیر بدن بیمار باید از تشک نسبتا سفت استفاده شود. یک بالشت زیر زانو قرار دهید. در استراحت منزل نشست.و برخواست خیلی محتاطانه باشد.

برای اینکه بعد از انجام عمل جراحی پلاتین کمر بخوابید، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

  1. یک بالشت نرم  را برای خود جهت حمایت از کمر در حین خواب آماده کنید.
  2. یک روتین و ساعت خواب منظم برای خود مشخص کنید و اطمینان حاصل کنید که همیشه به موقع به رختخواب می روید و هفت تا هشت ساعت خواب کافی دارید.
  3. از داروهای قوی و خواب آور دوری کنید.

 

عمل دیسک کمر با پلاتین

عمل دیسک کمر با پلاتین

پس از برداشتن دیسک آسیب دیده از طریق جراحی، اقدامات خاصی وجود دارد که بیمار باید برای جلوگیری از عوارض بعدی آن را رعایت کند:

از مراقبت های  پلاتین در عمل دیسک کمر اینگونه است که، حداقل تا ۶ هفته پس از عمل، باید از خم شدن، بلند کردن اجسام سنگین، یا خم شدن و چرخاندن ستون فقرات خودداری کنید، زیرا این حرکات می تواند فشار زیادی به ستون فقرات شما وارد کند و باعث درد و اختلال در کار جراحی ایجاد کند.

بعد از عمل جراحی از بلند کردن، بالا رفتن یا هل دادن وسایل سنگین خودداری کنید. در طول دوره نقاهت از هر گونه فعالیتی که شامل فشار بیش از حد بر ستون فقرات شما باشد باید پرهیز شود.

سیگار نکشید: سیگار جریان خون به ستون فقرات را کاهش می دهد و روند بهبودی را کند می کند.

بهتر است.که حداقل تا ۴ هفته پس از جراحی رانندگی نکنید، زیرا داروها و درد ناشی از جراحی می توانند شما را خواب آلود کنند.و نتوانید بر رانندگی تمرکز کنید. غیر از این کوچکترین ضربه ناگهانی که ممکن است.در اثر تصادف احتمالی به وجود آید.خطرناک است.

بیشتر بدانید

نحوه خوابیدن بعد از عمل دیسک کمر با پلاتین: پس از جراحی باید به پشت بخوابید و بالشی زیر زانوها قرار دهید.تا ستون فقرات شما استراحت کند. مهم است.که مطمئن شوید تخت راحت است.و روی هیچ سطح سختی نمی خوابید.

برای مدت طولانی ننشینید: اگر مجبور هستید برای مدت طولانی بنشینید، مطمئن شوید.که روی صندلی که کمر شما را پشتیبانی می کند.و قوسی کمر شما را پوشش می دهد، بنشینید.

توجه به توصیه های پزشک و مصرف به موقع داروهای تجویز شده بسیار مهم است، زیرا این موارد به تسکین درد و تسریع روند بهبودی کمک می کند.

پس از برداشتن دیسک آسیب دیده.با جراحی، به بیمار توصیه می شود که تا مدت معینی پس از عمل، ستون فقرات خود را خم و راست نکند.

 

چگونه بعد از عمل دیسک کمر بخوابیم؟

چگونه بعد از عمل دیسک کمر بخوابیم؟

برای جلوگیری از تحریک ستون فقرات و کاهش خطر آسیب بیشتر، بیمار باید اقدامات احتیاطی زیر را انجام دهد:

  1. بدون خم شدن، بلند کردن یا چرخش: در طول دوره نقاهت، باید از خم شدن، بلند کردن یا چرخاندن ستون فقرات خودداری کنید، زیرا این حرکات می تواند.فشار بیش از حد به ستون فقرات شما وارد کند.و خطر فتق را افزایش دهد.
  2. از بلند کردن اجسام سنگین، بالا رفتن یا هل دادن خودداری کنید: از هر گونه فعالیتی که شامل فشار بیش از حد بر ستون فقرات شما باشد.باید در طول دوره نقاهت اجتناب شود.
  3. عدم خوابیدن روی شکم: در طول دوره نقاهت باید از خوابیدن روی شکم خودداری کنید، زیرا می تواند فشار بیش از حد به ستون فقرات شما وارد کند و خطر فتق را افزایش دهد.
  4. عدم نشستن یا ایستادن طولانی مدت: مهم است که از نشستن یا ایستادن طولانی مدت در یک وضعیت خودداری کنید، زیرا می تواند فشار بیش از حد به ستون فقرات شما وارد کند و خطر فتق را افزایش دهد.
  5. از یک بالش سفت زیر زانوهای خود استفاده کنید: هنگام خوابیدن به پشت باید از یک بالش سفت زیر زانوها استفاده کنید تا از ستون فقرات خود حمایت کنید.
  6. داروهای خود را طبق دستور مصرف کنید: مهم است که داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید، زیرا به تسکین درد و تسریع روند بهبودی کمک می کند.
  7. از پزشک خود مشاوره بگیرید: اگر در طول دوره بهبودی هر گونه نگرانی یا سوالی دارید، باید با پزشک خود مشورت کنید. آن ها می توانند توصیه های خاصی را متناسب با نیازهای فردی شما به شما ارائه دهند.و در صورت لزوم می توانند.در مورد هرگونه تغییر در رژیم دارویی شما به شما توصیه کنند.
کلام آخر

مهم است که به یاد داشته باشید.که روند بهبودی هر فرد متفاوت است.و گوش دادن و پیروی از توصیه های پزشک در روند درمان ضروری است. در صورت نیاز از درخواست کمک دریغ نکنید.و به یاد داشته باشید.که مهمترین چیز در دوران نقاهت این است.که از خود مراقبت کنید.و به بدن خود زمان و فضای لازم برای بهبودی بدهید.

پس از انجام عمل جراحی کمر (روش جراحی که ذکر کردید) مانند نحوه بالا رفتن از پله بعد از عمل دیسک کمر به شما آموزش داده می شود.که از خوابیدن روی شکم یا پهلو خودداری کنید. همچنین ممکن است.به شما توصیه شود.که در حالت دراز کشیده.با یک بالش برای حمایت از کمر بخوابید. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما می‌تواند.اطلاعات و توصیه‌های دقیق‌تری درباره موقعیت‌های خوابیدن برای شما ارائه دهد.

در اینستاگرام تهران دیسک با ما همراه باشید.

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *