۰
(۰)

بهترین جراح دیسک کمر

بهترین جراح دیسک کمر

بهترین جراح دیسک کمر، متخصصی است که نه تنها از بیماری های مغز، نخاع و اعصاب محیطی اطلاعات کافی دارد، بلکه با تکیه بر دانش و تجربه خود بهترین عملکرد را برای بیماران خود ترتیب می دهد.

اهمیت انتخاب بهترین جراح دیسک کمر در تهران

رفتن به نزد یک پزشک مناسب برای تجویز بهترین نوع درمان مهم است. زیرا نکته اصلی، تعیین دقیق مشکل و یافتن بهترین راه حل است. در جراحی ستون فقرات، رسیدن به موقع برای عمل بسیار مهم است. حتما به خاطر داشته باشید.که بیماری ها و آسیب های ستون فقرات تحمل تاخیر در درمان را ندارند. هر روز وضعیت بیمار فقط بدتر می شود و هم برای پزشک معالج جراحی دیر هنگام می تواند بسیار دشوارتر شود.

 

در زندگی بعد از عمل دیسک کمر چه چیزی در انتظار من است؟

چه زمانی مشاوره جراحی مغز و اعصاب لازم است؟

 به تعویق انداختن جراحی به مدت ۲ الی ۳ ماه تأثیر قابل توجهی بر نتیجه درمان ندارد. اما اگر درمان دارویی بی‌اثر بود و بهبودی حاصل نشد. باید تصویربرداری عصبی انجام گیرد  و با جراح مغز و اعصاب مشورت شود. بنابراین اگر CT و ,MRI فتق دیسک را در سطح مناسب نشان دهند، جراحی انجام می شود. عمل جراحی نیز حتی اگر توسط بهترین جراح دیسک کمر در زمان مناسب انجام نشود، نتیجه مطلوب را به ارمغان نمی آورد.

در جلسه مشاوره با بهترین جراح دیسک کمر چه چیزی باید همراه داشته باشید؟

افراد پس از مشورت با پزشکان در سایر تخصص ها به ملاقات جراح مغز و اعصاب می روند.

هنگام برنامه ریزی قرار ملاقات با جراح مغز و اعصاب، از قبل اسناد پزشکی را که در دست دارید آماده کنید:

  • MRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی)
  • CT (توموگرافی کامپیوتری)
  • داده های EMG

 

مراقبت های بعد از عمل دیسک کمر بهتر است چطور باشد؟

 

در ملاقات اولیه با متخصص جراحی مغز و اعصاب، تمام گزینه های درمانی در نظر گرفته می شود. اگر اختلال عصبی حیاتی نباشد، ممکن است برای بیماران درمان دارویی (داروهای مسکن یا ضد التهاب)، فیزیوتراپی (فیزیوتراپی، درمان دستی، رفلکسولوژی، ماساژ) تجویز شود.

اگر این روش های به اصطلاح محافظه کارانه درمان درد را تسکین ندهد، ممکن است درمان جراحی ضروری باشد که بهترین جراح دیسک کمر در این زمینه به تفصیل با بیماران و همراهان بیمار صحبت می کند.

 

بهترین جراح دیسک کمر

تشخیص مشکل دیسک کمر

تفاوت جراح ستون فقرات و جراح مغز و اعصاب

جراحان دیسک کمر با سیستم عصبی بدن سروکار دارند. یک جراح مغز و اعصاب ستون فقرات فقط به دنبال علت و رفع کمردرد است.

 جراح مغز و اعصاب یا بهترین جراح دیسک کمر، پس از معاینه بیمار مبتلا به کمردرد مزمن، لیستی از آزمایش های لازم و تاکتیک های درمانی بیمار (درمان های دارویی، فیزیوتراپی، ماساژ و یا حتی جراحی) را تعیین می کند.

 

آیا دیسک کمر و درد پای چپ به هم مرتبط هستند؟

جراحی دیسک کمر

یکی از علل شایع درد کمر و گردن، فتق دیسک است.  فتق دیسک می تواند.در سرتاسر ستون فقرات رخ دهد، اما در بیشتر موارد فتق بین مهره ای با ناحیه کمر مرتبط است،

فتق دیسک های گردنی و ستون فقرات قفسه سینه کمتر شایع است. این مشکلات در کمین کسانی است که: وزنه می زنند، از اختلالات متابولیک رنج می برند، بیش از حد ورزش می کنند، آسیب دیده اند یا استعداد ژنتیکی دارند.

تشخیص بیماری

جراحی دیسک، در صورتی که به درستی تشخیص داده شود و انجام شود. در بیشتر موارد سریع و موفقیت آمیز است. در جراحی  توسط بهترین جراح دیسک کمر اکثر بیماران، تحت یک دوره توانبخشی قرار می گیرند. این دوره به آنها اجازه می دهد تا نتیجه به دست آمده را تثبیت کرده و کیفیت زندگی را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

معمولاً متخصص مغز و اعصاب اولین کسی است که بیماری را تشخیص می دهد، آن را شناسایی می کند و خودش نوع درمان را تجویز می کند. بیمار را برای مشاوره با جراح مغز و اعصاب می فرستد تا مناسب ترین درمان را انتخاب کند. جراحان مغز و اعصاب می توانند بیماران را هم به صورت جراحی  و هم غیر جراحی درمان کنند.

 

آیا عمل دیسک کمر خطرناک است؟

نتیجه گیری:

بسته به شرایط دیسک و شدت آن، بیمار باید برای یافتن بهترین جراح دیسک کمر به هر دو متخصص مغز و اعصاب و جراح مغز و اعصاب مراجعه داشته باشد. در برخی موارد نیاز به جراحی است که توسط جراح مغز و اعصاب انجام می شود.

پزشکان ما تجربه گسترده ای در عمل جراحی دیسک کمر و ستون فقرات دارند. آنها با شرکت در همایش های پزشکی و کنفرانس های ایرانی و بین المللی، به طور مداوم در حال بهبود و به روز رسانی دانش و تجربه خود هستند. جراحان اتجربه ما هزاران عمل موفقیت آمیز دارند و از بیمارانی که لذت حرکت آزاد و زندگی بدون درد را بازیافته اند مسرور هستند.

جهت رزرو وقت از بهترین جراح دیسک کمر در ایران دکمه های  تماس را بفشارید.و برای دریافت اطلاعات بیشتر اینستاگرام تهران دیسک را دنبال کنید.

 

سوالات متداول:

چگونه سرطان ستون فقرات را تشخیص دهیم؟

۰
(۰)

در طی اولین مشاوره پزشک، تمام علائم موجود سرطان ستون فقرات روشن می شود، یک معاینه کامل (اشعه ایکس، MRI و …) برای بررسی رفلکس ها و حساسیت در کمر و پاها انجام می شود.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

چگونه بفهمیم که مشکلی در ستون فقرات وجود دارد؟

۰
(۰)

علائم اختلال در ستون فقرات عبارتند از: فرم شانه و کمر غیر طبیعی، کمر درد یا گردن درد که می تواند تیز و کوبنده و دردناک باشد. اختلال در عملکرد مثانه یا روده. دردی که در بازوها یا پاها احساس می شود و …

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

آیا مشکلات دیسک برای همیشه قابل درمان است؟

۰
(۰)

اگر به پزشک متخصص مراجعه کرده و درمان مناسب را انتخاب کنید. می توانید برای همیشه از شر مشکلات دیسک خلاص شوید. البته که پیشگیری بهتر از درمان است.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

بهترین درمان دیسک چیست؟

۰
(۰)

فیزیوتراپی برای کمک به کاهش فشار روی ریشه عصبی. برای تسکین درد. استفاده از داروهای ضد التهابی، یخ و گرما درمانی می توانند تسکین دهنده باشند. اما درنهایت با جراحی می توان به طور کلی از شر درد خلاص شد.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

آیا دیسک لیز خورده می تواند به حالت عادی برگردد؟

۰
(۰)

معمولا با فیزیوتراپی و داروها می توان به کاهش درد و درمان دیسک های سرخورده کمک کرد. اغلب بهبودی آن چندین هفته طول می کشد، که کاملاً فردی است و به عوامل زیادی بستگی دارد. زمانی که سرخوردگی دیسک در مرحله پیشرفته ‌ای قرار دارد که سلامتی را تهدید می‌کند جراحی باز، در نظر گرفته می‌شود.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

آیا دیسک کمر خوب می شود؟

۰
(۰)

دیسک کمر به خودی خود بهبود نمی یابد زیرا خون رسانی مستقیم در آن وجود ندارد.عدم درمان و تضعیف بیشتر دیسک می تواند منجر به پارگی آن و در نهایت جراحی شود.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

آیا پارگی دیسک کمر با استراحت خوب می شود؟

۰
(۰)

درد کمرمعمولاً در حین فعالیت بدنی بیشتر می شود و پس از استراحت کم تر و یا ناپدید می شود. با این حال، نپندارید که پارگی دیسک بهبود یافته و دیگر نیازی به درمان ندارد.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

آیا دیسک کمر خفیف خوب می شود؟

۰
(۰)

فتق و یا بیرون زدگی دیسک های بین مهره ای در ناحیه کمر، اغلب به خوبی درمان می شود و معمولا نیازی به مداخله جراحی ندارد. جراحی دیسک کمر زمانی تجویز می‌شود که درد مزمن با فیزیوتراپی یا سایر روش‌های غیرجراحی درمان نشود.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

 

مقاله مرتبط:

درمان دیسک کمر چگونه است؟ 

هزینه عمل دیسک کمر چقدر است؟

پاره شدن دیسک کمر چگونه است؟

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰