مقالات مربوط به دیسک کمر

تاثیر فیزیوتراپی بر دیسک کمر

تاثیر فیزیوتراپی بر دیسک کمر
۵
(۳)

.ll

هدف از این مرور سیستماتیک، بررسی مربوط به اثرات فیزیولوژیکی احتمالی مداخلات فیزیوتراپی بر دیسک بین مهره ای (IVD) است. تاثیر فیزیوتراپی بر دیسک کمر در درمان کمردرد بر اساس اثرات مکانیکی و عصبی فیزیولوژیکی توسط پزشک تجویز می شود.

تاثیر فیزیولوژیکی مداخلات فیزیوتراپی بر دیسک های بین مهره ای کمر:

 

هدف فیزیوتراپی کاهش درجه التهاب با ترکیب حرکت و رهاسازی بافت نرم همراه با تمرینات تقویت کمر است. نشان داده شده است.که فیزیوتراپی یک روش موثر در درمان کمردرد حاد مرتبط با آسیب دیسکوژنیک در ستون فقرات کمری است. داروهای تسکین دهنده درد و یا داروهای ضدالتهابی نیز معمولاً موثر هستند. درمان های فیزیوتراپی معمولا ایمن، موثر و بر اساس به روزترین تحقیقات است. فیزیوتراپی برای مراقبت های بعد از عمل دیسک کمر هم بسیار کاربرد دارد.
مطالعات اخیر اثرات فیزیولوژیکی مداخلات فیزیوتراپی از جمله درمان دستی و کشش را بر روی دیسک های بین مهره ای (IVD) اندازه گیری کرده اند.و این یافته ها ممکن است پیامدهایی برای مدیریت طولانی مدت یا حتی پیشگیری از کمردرد داشته باشد.

در تاثیر فیزیوتراپی بر دیسک کمر باید گفت که فتق دیسک در ستون فقرات وضعیتی است.که در طی آن هسته پالپوزوس از فضای بین مهره ای جابجا می شود. یکی از علل شایع کمردرد است. بیمارانی که درد مربوط به فتق دیسک را تجربه می کنند، اغلب یک رویداد تحریک کننده را به یاد می آورند.که باعث درد آنها شده است. بر خلاف کمردرد مکانیکی، درد فتق دیسک اغلب با سوزش همراه است.و ممکن است به اندام تحتانی تابش کند. علاوه بر این، در موارد شدیدتر، ممکن است با ضعف یا تغییرات حسی همراه باشد. در برخی موارد، آسیب فتق دیسک ممکن است.عصب یا طناب نخاعی را تحت فشار قرار دهد.و باعث ایجاد درد مطابق با فشردگی عصب یا اختلال عملکرد طناب نخاعی شود.

فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی دیسک کمر

فتق دیسک:

می تواند بسیار دردناک باشد.
مشکل دیسک اغلب در MRI بیماران بدون علامت مشاهده می شود.
مدیریت فتق دیسک نیاز به یک تیم حرفه ای دارد. درمان اولیه باید محافظه کارانه باشد، مگر اینکه بیمار دچار اختلال عصبی شدید باشد.
جراحی معمولا آخرین راه حل است.
تاثیر فیزیوتراپی بر دیسک کمر برای اکثر بیمارانی که هنوز مشکل آن ها حاد نشده مفید است. نتایج به عوامل زیادی بستگی دارد، اما کسانی که در ورزش منظم شرکت می‌کنند.و وزن بدن خود را سالم نگه می‌دارند، نتایج بهتری نسبت به افرادی دارند که کم‌تحرک هستند.
جراحی فقط باید برای فتق دیسک پس از آزمایش مراقبت های محافظه کارانه در نظر گرفته شود. علاوه بر درمان حاد، فیزیوتراپی بر پیشگیری طولانی مدت از صدمات مکرر دیسک کمک می کند.

در فیزیوتراپیست دیسک شاهد افزایش برآمدگی دیسک و آسیب های فتق دیسک هستید. این با افزایش زمان نشستن افراد (در خانه و محل کار) قدرت ضعیف شکم و ثبات ضعیف کمر همراه است. صدمات دیسکوژنیک هنگام انجام حرکات مکرر خم شدن و چرخش، به ویژه هنگام بلند کردن بارهای سنگین، شایع تر است. افزایش خم شدن ستون فقرات کمری ناشی از افزایش نشستن، بافت دیسک را به خطر می اندازد. و تغییرات دژنراتیو فیبروز حلقوی را افزایش می دهد. در این موارد تاثیر فیزیوتراپی بر درمان دیسک کمر بسیار زیاد است.

علائم و نشانه های برآمدگی دیسک کمر

بیماران مبتلا به این عارضه ممکن است.در طول فعالیت، شروع ناگهانی کمردرد را تجربه کنند. با این حال، درد و سفتی پس از فعالیت تحریک‌آمیز، به ویژه صبح روز بعد، برای بیماران نیز رایج است. علائم معمولاً در قسمت پایین کمر احساس می شود.و ممکن است.در مرکز یا یک طرفه قرار گیرند. بیمار ممکن است.درد رادیکولار در باسن، ران، ساق پا یا پا را تجربه کند. اسپاسم عضلانی، بی حسی یا ضعف نیز ممکن است.وجود داشته باشد. در برخی موارد، بیماران ممکن است مشکلات بیشتری را در نتیجه برآمدگی دیسک داشته باشند. علائم معمولاً با فعالیت هایی که شامل بلند کردن، خم شدن، نشستن طولانی مدت یا نشستن در حالت ایستاده تشدید می شود. سرفه، عطسه و پیچ خوردن نیز ممکن است.علائم را تشدید کند. بیماران مبتلا به برآمدگی دیسک کمر اغلب دردی را تجربه می کنند.که در اول صبح بدتر می شود.

درباره بهترین جراح دیسک کمر بیشتر بدانید

عوامل متعددی ممکن است در ایجاد برآمدگی دیسک کمر نقش داشته باشند و نیاز به ارزیابی و اصلاح با دستورالعمل فیزیو درمانی دارند:

  •  سفتی عضلانی
  • اضافه وزن داشتن
  • ضعف عضلانی
  • سبک زندگی بی تحرک
  • روش صحیح بلند کردن وسایل
  • وضعیت نامناسب نشستن و خوابیدن
  • یک سبک زندگی که شامل مدت زمان نشستن طولانی، خم شدن یا بلند کردن است
فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی دیسک کمر

تشخیص برآمدگی دیسک کمر

معمولاً برای تشخیص برآمدگی دیسک کمر یک معاینه ذهنی و عینی کامل توسط فیزیوتراپیست کافی است. ممکن است.برای تایید تشخیص نیاز به بررسی هایی مانند ام آر آی یا سی تی اسکن باشد. به عنوان متخصص در حرکت انسان و اختلالات اسکلتی عضلانی، ما درک می کنیم..که چگونه ساختارهای پیچیده ستون فقرات دیسک ها، مفاصل، رباط ها و عضلات با هم کار می کنند.و چگونه صدمات رخ می دهد. فیزیوتراپیست ها برای ارزیابی صحیح مشکل مربوط به برآمدگی دیسک و ارائه درمان ایمن و موثر آموزش دیده اند.

درمان برآمدگی دیسک کمر

کمردرد یکی از شایع ترین بیماری هایی است.که توسط فیزیوتراپیست ها درمان می شود. و پرهزینه ترین آن برای جامعه است. برآمدگی یا فتق دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد حاد و مزمن است. شواهد نشان می دهد که تاثیر فیزیوتراپی بر دیسک کمر نتیجه مطلوب خواهد داشت

جهت مشاوره مشکل دیسک کمر با کلینیک تهران دیسک تماس بگیرید.و در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط:

دیسک کمر کجاست؟

درمان دیسک کمر

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *